Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zabrze: trudne dzieci czy trudni rodzice?

20.05.2013, Pomoc rodzinie

Rodzina jest podstawową komórką społeczną. Każdy atak na nią jest zarazem atakiem na społeczeństwo. Jednak nawet w najbardziej zgodnej i kochającej rodzinie zdarzają się mniejsze bądź większe nieporozumienia. O tym, jak ich uniknąć, dowiemy się już 25 maja.

Czy można uniknąć konfliktów w rodzinie? Na czym polegają nasze błędy w komunikacji? O tym w zabrzańskim kinie Roma opowie Elżbieta Bukowska, pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Poruszy ona temat komunikacji w relacjach między rodzicami a dziećmi, a także między samymi dziećmi (rodzeństwem). Rozróżniamy komunikację werbalną i niewerbalną. Każda z nich jest tak samo ważna i może przynosić zarówno szkody jak i korzyści. Poznanie sposobów komunikowania się jest kluczem do uniknięcia nieporozumień i niedomówień.

Prelekcja pt. Trudne dzieci czy trudni rodzice, czyli problem z komunikacją w rodzinie odbędzie się w sobotę, 25 maja, o godzinie 17. Będzie częścią cyklu spotkań organizowanych w ramach obchodów VI Metropolitalnego Święta Rodziny. Po wykładzie będzie możliwość rozmowy z prelegentką. Do dyspozycji gości będzie także stoisko z literaturą o tematyce rodzinnej.

Organizatorem wykładu Elżbiety Bukowskiej jest filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu.

– W statucie naszej działalności jest m.in. pomoc rodzinom. Rodzina jest najważniejsza, trzeba o nią dbać. Stąd też pomysł na wykład – mówi Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu.

Czytaj więcej o pomocy rodzinie.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij