Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zabrze: niezapomniane wspomnienia z wakacji

5.08.2015, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Dzięki ludziom dobrej woli i wolontariuszom filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu 14 dzieci w wieku 2–15 lat miało okazję spędzić wakacje nad morzem. Zmiana klimatu, zdrowe jedzenie i dużo ruchu na świeżym powietrzu bardzo przysłużyło się wczasowiczom.

Bazą noclegową był ośrodek wypoczynkowy „Wrzosek” we Wrzosowie k. Kamienia Pomorskiego. Podczas wyjazdu pogoda nie była plażowa, ale za to sprzyjała wycieczkom krajoznawczym. Zabrzanie odwiedzili m.in. sławne Międzyzdroje – rezerwat żubrów, Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, aleję sław oraz molo. Udało im się także zwiedzić Świnoujście i Kamień Pomorski.

Mimo że pogoda nie rozpieszczała, w swej łaskawości czasem pokazała słońce i dała tym samym okazję do plażowania. Siłę i energię do zwiedzania i zabaw nad morzem zapewniało pyszne, ekologiczne jedzenie – ryby prosto z kutra, mleko prosto od krowy z pobliskiego gospodarstwa.

Na koniec wyjazdu odbyło się pożegnalne ognisko. Żal było wyjeżdżać. Jeśli pozwolą na to fundusze, kolejna grupa dzieci przyjedzie tu z wolontariuszami ChSCh za rok.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij