Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zabrze: kto ubierze nasze dzieci?

4.07.2012, Pomoc odzieżowa

Kiedy mąż ze względu na stan zdrowia przebywa na rencie, zaś żona musi zostać w domu, by opiekować się małym dzieckiem, trudno jest związać koniec z końcem. Takich rodzin wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu na co dzień spotykają wiele. Wciąż pojawia się pytanie: kto nam pomoże?

737 osób wskazanych przez miejski ośrodek pomocy społecznej korzysta w tym roku z systematycznej pomocy żywnościowej w dwóch punktach prowadzonych przez filię ChSCh w Zabrzu. Przy ul. Wawrzyńskiej 6c można zgłaszać się ponadto po darmową odzież.

– W wakacje punkt wydawania odzieży działa normalnie, z wyjątkiem piątku, kiedy jest zamknięty – mówi Jan Brzuś, kierownik filii. – W poniedziałki, środy i czwartki zapraszamy w godzinach 10-16, a we wtorki 11-17.

Wśród osób potrzebujących wiele jest rodzin wielodzietnych.

– Opiekujemy się kilkoma dziewięcioosobowymi rodzinami – sprawozdaje Jan Brzuś. – Ubrać siedmioro dzieci to spory wydatek. Bez naszej pomocy byłoby im trudno – dodaje.

Obecnie coraz więcej jest tzw. „szmateksów”, gdzie można za małe pieniądze kupić potrzebne rzeczy, dlatego spada zainteresowanie darmową odzieżą. Jednak ci, którym jest naprawdę ciężko, chętnie korzystają z bezpłatnej pomocy – dla nich liczy się każdy grosz.

– Część wydawanej przez nas odzieży pochodzi z zapasów ChSCh, część od darczyńców z Zabrza – wyjaśnia wolontariusz. – Niedawno ktoś oddał na przykład całą szafę ubrań po zmarłej babci. Osoby potrzebujące również przynoszą ubrania, rzeczy z których wyrośli, zaopatrując się jednocześnie w nowe.

Wszyscy posiadający znajdujące się w dobrym stanie ubrania, którzy chcą się nimi podzielić z osobami potrzebującymi, mogą przynosić je do punktu ChSCh w Zabrzu przy ul. Wawrzyńskiej 6c (poniedziałki, środy, czwartki, godz. 10-16; wtorki, godz. 11-17).

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij