Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zabrze: ferie – było tak, że nikt nie chciał wracać!

2.02.2017, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Od 15 do 21 stycznia wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu dzięki ludziom dobrej woli zorganizowali ferie zimowe dla dzieci z potrzebujących rodzin. W tym roku dzieci w wieku 4–11 lat wraz z opiekunami wyjechały do Kłodzka.

Turyści znalieźli nocleg w prywatnych kwaterach. Czas upłynął na wycieczkach po Koltlinie Klodzkiej. Dzieci zwiedziły Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Zamek w Międzylesiu, Muzeum Etykiet Zapałczanych w Bystrzycy Kłodzkiej, smakowały wody zdrojowej w Lądku-Zdroju, Dusznikach i Kudowie. Ciekawym przeżyciem dla wycieczkowiczów było zwiedzanie Twierdzy Kłodzko oraz Jaskini Radochowskiej. Dzieci musiały ubrać kaski z lampkami, gdyż w głąb jaskini nie dochodzi światło, dodatkowo miejscami ściany były ułożone bardzo wąsko i nisko. Udało się sfotografować nietoperze.

Zima dopisała, śniegu wystarczyło na pięknego bałwana. Ostatni dzień pobytu upłynął na kuligu oraz zimowych zabawach – dzieci miały okazję wypróbować tradycyjny sposób zjeżdżania z górki na workach wypchanych sianem. Powrót do domu okazał się trudny, bo było tak wspaniale, że nikt nie chciał wracać!

W imieniu dzieci z całego serca dziękujemy Sponsorom za możliwość zorganizowania tej wspaniałej wyprawy!

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij