Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zabrze: 1 300 kilogramów szczęścia

3.10.2012, Pomoc żywnościowa

Za nami zbiórka żywności Podziel Się Posiłkiem. Teraz nadszedł czas na przekazywanie zebranych artykułów spożywczych osobom potrzebującym. Zajmie się tym m.in. filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu, która jest jedną z organizacji współpracujących ze Śląskim Bankiem Żywności.

Wolontariusze ChSCh podczas akcji w Zabrzu zebrali w sumie 1 300 kg żywności. Tradycyjnie obsadzili sześć biedronek. Udział w zbiórkach to już dla nich tradycja. W ten sposób mogą uzyskać dodatkowe produkty dla swych podopiecznych.

− Udało zebrać się sporo artykułów spożywczych. Najwięcej było makaronu, ryżu i mąki – mówi Jan Brzuś, kierownik filii. – Wśród naszych wolontariuszy było 10 osób, które w sklepach stały po raz pierwszy – dodaje.

Zebrane produkty zostaną rozdzielone między osoby potrzebujące. Część dostaną rodziny z dziećmi pozostające pod opieką filii, a część zabrzańskie Stowarzyszenie Guido, prowadzące cztery świetlice środowiskowe. Ponadto zostaną obdarowani potrzebujący z Biskupic i Rokitnicy, którzy na co dzień nie korzystają z unijnej pomocy żywnościowej (PEAD).

Organizatorem ogólnopolskiej zbiórki żywności Podziel Się Posiłkiem były banki żywności oraz firma Danone.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij