Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zabawa i nauka

19.01.2011, Noworoczny Upominek

Gościnne progi filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej znów stały się miejscem imprezy zorganizowanej z myślą o najmłodszych. Tym razem przygotowano program i rozdano podarunki 30 dzieciom.

Na spotkanie, które odbyło się 15 stycznia, po raz pierwszy przybyli najmłodsi wskazani przez Miejski Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie. Ośrodek dołączył bowiem do grona instytucji współpracujących z rudzką filią ChSCh. 

Milusińskim rozdano paczki przekazane przez organizację Samaritan’s Purse, a w nich m.in. drobne zabawki i przybory szkolne. Każde dziecko otrzymało też upominek książkowy lub kolorowankę oraz mogło skorzystać z poczęstunku.

Obok prezentów przygotowano też specjalny program dla najmłodszych na podstawie biblijnej historii o Danielu w lwiej jamie. Sandra Piecha, wolontariuszka ChSCh, wykorzystując przykład postawy biblijnego proroka, rozmawiała z dziećmi na temat pojęcia „człowiek z zasadami”, podkreślając znaczenie modlitwy i zasad w życiu człowieka.

– Morał opowiadania zainteresował zarówno dzieci, jak i dorosłych, mimo iż najmłodsi początkowo byli sceptyczni – mówi Sandra.

Po miłym spotkaniu mali goście i ich opiekunowie w dobrych nastrojach opuścili siedzibę filii, zaś wolontariusze kolejny raz mogli poczuć satysfakcję wynikającą z dzielenia się dobrem z innymi.

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij