Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Wisła: nie stresuj się!

29.10.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Spokojnie, to tylko zapowiedź ciekawych spotkań organizowanych przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle. Dowiemy się na nich, jak panować nad stresem. Zajęcia będą odbywały się przez dwa kolejne weekendy listopada.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, nie sposób całkowicie go wyeliminować. Jedyne, co możemy zrobić, to opanować go. Sprawić, by był naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Stres może być dobry – motywuje nas do działania, wyostrza zmysły. Pod jego wpływem jesteśmy bardziej skoncentrowani, zwarci i gotowi do działania.

Co jednak zrobić, gdy stres przytłacza? Gdy motywujące napięcie zamienia się w paraliż? Taki stres jest wyniszczający, sprawia, że wycofujemy się zamiast działać. Wpędza nas w poczucie bezradności i lęku. Pamiętajmy, że ubocznym skutkiem stresu są choroby psychosomatyczne, do których zalicza się m.in. chroniczne bóle kręgosłupa, głowy, brzucha. Warto nauczyć się kontroli nad toksycznym stresem. O metodach radzenia sobie z nim opowie prelegent, dr Jacek Matter.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma skrót wykładu w formie papierowej. Dla zainteresowanych będą też inne bezpłatne publikacje. Po każdym wykładzie będzie czas na panel dyskusyjny oraz możliwość umówienia się z prelegentem na bezpłatne, indywidualne konsultacje.

Warsztaty o panowaniu nad stresem będą odbywały się przez dwa kolejne weekendy, 1-3 oraz 8-10 listopada. Początek zajęć o godzinie 18 w lokalu ChSCh, przy ul. Spacerowej 9. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij