Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Wisła: kolorowo, smacznie, zdrowo!

9.06.2014, EXPO Zdrowie

W środę 28 maja na placu Bogumiła Hoffa w Wiśle po raz trzeci gościła wystawa EXPO Zdrowie. Na różnych stoiskach uczestnicy imprezy mogli skorzystać z szeregu badań profilaktycznych, m.in. badania wydolności płuc, pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziomu glukozy we krwi. Dzięki dofinansowaniu imprezy przez Gminę Wisła wolontariusze mogli włączyć do zestawu badań pomiar cholesterolu. Wyniki na kartach badań interpretowało 3 lekarzy.

Organizatorzy zarejestrowali 108 osób, które korzystały w pełnym zakresie ze wszystkich stanowisk. Ale były także takie podchodzące wybiórczo tylko do niektórych. Największą popularnością cieszył się punkt gastronomiczny, gdzie można było spróbować przepysznych, zdrowych potraw – pasty migdałowej, orzechowo-paprykowej, z czerwonej fasolki, kalafiorowej i słonecznikowej, pasztetów z czerwonej soczewicy, z pestek dyni, z zielonej soczewicy oraz kotletów z kaszy gryczanej z serkiem tofu, vegeburgerów, warzywnego tatara (sic!) i rolady szpinakowej, a także sprawdzić, jak smakuje majonez sojowy, smalec wegetariański i masełko kukurydziane.

„Nie sądziłem, że może to być aż tak smaczne! Od dziś zmieniam swój pogląd!” – powiedział zagorzały przeciwnik wegetarianizmu po spróbowaniu specjałów przygotowanych przez wolontariuszy.

Wystawa była dostępna dla „zwiedzających” w godz. 9–14, przebiegała w bardzo miłej i życzliwej atmosferze, przy pięknej pogodzie. Na stoiskach zamykających EXPO można było zaopatrzyć się w ciekawą literaturę z zakresu profilaktyki chorób cywilizacyjnych, zdrowego żywienia oraz zdrowia w szeroko rozumianym zakresie. Wiele osób dziękowało wolontariuszom za zorganizowanie wystawy i pytało, kiedy odbędzie się kolejne EXPO w Wiśle.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij