Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Wakacje w Grzybowie

30.07.2010, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Dzięki staraniom wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu troje dzieci przeżyło niezapomniane wakacje. Sześcioletni Dominik przyjechał z mamą, a starszej dwójce, dwunastoletnim Sarze i Wiktorowi, towarzyszył opiekun z ChSCh.

Podróż pociągiem była wstępem do wakacyjnej przygody. Cała trójka pierwszy raz jechała na wypoczynek nad morze. Przyjemną niespodzianką było położenie pensjonatu, w którym zamieszkali – zaledwie 200 metrów od plaży. Nic dziwnego, że po kolacji obowiązkowo był spacer po plaży z widokiem na zachód słońca.

Podczas pobytu, od 2 do 10 lipca, pogoda była wspaniała. Dzięki temu dzieci w pełni korzystały z uroków wypoczynku nad morzem. Główne zajęcia to oczywiście kąpiele w morzu, opalanie i zabawy na plaży. Ale najmłodsi zobaczyli też sporo innych ciekawych rzeczy. Oglądali kutry i podglądali pracę rybaków podczas zwiedzania portu rybackiego w Dźwirzynie. Bliskość Kołobrzegu – autobusem to zaledwie kilkanaście minut – pozwoliła na poznanie miasta. I to jakiego – tego dzisiejszego, i tego dawnego! W Muzeum Oręża Polskiego dzieci obejrzały ekspozycję poświęconą historii miasta. Ciekawe, czy zapamiętały drewnianego konika, jakim w średniowieczu bawili się ich rówieśnicy? W pamięci chłopców pozostały samoloty, czołgi i inne ciężkie pojazdy wojskowe z plenerowej wystawy Dzieje oręża polskiego.

Był rejs statkiem, zwiedzanie portu jachtowego i latarni morskiej oraz wejście na molo. Duże wrażenie zrobił na wszystkich wjazd windą na 11. piętro Sanatorium „Kombatant”, gdzie z tarasu można podziwiać panoramę miasta i widok na morze.

Wszystkim bardzo się podobało i marzą o kolejnych takich wakacjach.

Czytaj więcej o projekcie wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Złoż dar na działalność dobroczynną i odmień los choć jednego dziecka.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij