Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

W Zabrzu nie ma czasu na nudę

15.12.2011, Noworoczny Upominek

Okres okołonoworoczny większości z nas kojarzy się z radością i prezentami. Na ten szczególny czas czekają przede wszystkim dzieci. Jednak wciąż jeszcze w wielu polskich domach problemem nie jest to, czym obdarować najmłodszych, ale – czy w ogóle będą dla nich jakieś prezenty. Z myślą o tym wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu przygotowali dla dzieci z potrzebujących rodzin mnóstwo niespodzianek.   

Zaczęło się 6 grudnia od wydawania paczek przygotowanych z darów zgromadzonych podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Wolontariusze obdarowali 50 rodzin. Nie zabrakło oczywiście słodyczy, które sprawiły radość najmłodszym. Tego samego dnia, po południu w kinie „Roma” odbył się bezpłatny seans filmu Gomeo i Julia. Przybyły na niego dzieci podopiecznych filii ChSCh oraz innych organizacji wraz z opiekunami.

W ostatni piątek natomiast do rąk 70 milusińskich w wieku 5-14 lat trafiły paczki z zabawkami, przyborami szkolnymi, słodyczami i odzieżą.

– Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Guido” w Domu Harcerza w Zabrzu przygotowaliśmy program dla najmłodszych – opowiada Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu. – Było biblijne opowiadanie o zgubionej owcy, a potem wspólne śpiewanie z zabawami ruchowymi. Następnie dzieci otrzymały podarunki – paczki otrzymane częściowo we współpracy z organizacją Samaritan’s Purse, a częściowo przygotowane przez nas. Prezenty bardzo się podobały. Do udanej zabawy przyczynili się też sponsorzy, którzy zadbali o poczęstunek dla maluchów.

Samaritan’s Purse to międzynarodowa organizacja zrzeszająca chrześcijan różnych wyznań, której celem jest wlewać otuchę i nadzieję w serca dzieci z rodzin niezamożnych poprzez wręczanie im gwiazdkowych upominków.

Warto dodać, że wolontariusze z Zabrza pamiętają o najmłodszych przez cały rok – organizują dla nich wyjazdy na ferie i wakacje, a także imprezy z okazji m.in. Dnia Dziecka; we wrześniu zaś wspierają zbiórkę żywności przeprowadaną z myślą głównie o dzieciach.    

Czytaj o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij