Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Skoczów w miarowym rytmie serca

29.05.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Pompuje krew, pozwalając całemu organizmowi na odpowiednie funkcjonowanie. Odpowiednio pielęgnowane pozwoli właścicielowi przeżyć długie lata. Serce – bo to o nim mowa, było bohaterem mityngu, jaki odbył się 27 maja w Skoczowie.

Dla filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie maj stał się miesiącem szczególnej dbałości o zdrowie naszych serc. 21 maja podczas spotkania Klubu Zdrowia w Skoczowie prowadzonego przez filię ChSCh lek. med. Helena Żurek przedstawiła problematykę chorób układu krążenia i metodykę współczesnych badań medycznych, udowadniając przy tym, że każdy z nas stosując kilka prostych zasad może odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. 

Kolejnym krokiem ku zdrowiu stała się akcja „Posłuchaj swego serca”. Zorganizował ją Urząd Miejski Skoczów, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Cieszynie oraz lokalna filia ChSCh. Impreza miała miejsce 27 maja na płycie skoczowskiego rynku.

Każda z około 80 osób, które zawitały na rynek, mogła skorzystać z bezpłatnych pomiarów wydajności swojego serca oraz badań dodatkowych, wśród których były pomiar ciśnienia tętniczego i tkanki tłuszczowej z określeniem BMI (współczynnik masy ciała). Wykonywano też spirometrię.

– Warto zauważyć fakt, że badaniom poddawały się osoby w różnym wieku, nie tylko ludzie starsi – mówi Andrzej Cichy, kierownik filii ChSCh w Skoczowie. – A to bardzo dobrze, bo młode osoby często nie zdają sobie sprawy, że ich również może dotyczyć jakaś choroba. Tutaj mogły praktycznie bez kolejek, a do tego całkowicie bezpłatnie skorzystać z pomocy.

Dla gości przygotowano prezenty – książki traktujące o zdrowym stylu życia, różnorodne materiały prozdrowotne oraz ulotki.

– Inicjatywa zakończyła się sukcesem, czego dowodzi zadowolenie osób biorących w niej udział. Pod koniec w kierunku organizatorów popłynęły głębokie wyrazy podziękowania za podejmowanie temu podobnych działań – podsumowuje Andrzej Cichy .

„Posłuchaj swego serca” było również sposobnością do promowania dalszej dobroczynnej działalności ChSCh.

– 3 czerwca wszystkich mieszkańców i nie tylko zapraszamy do rynku w godzinach 14–18 na obchody Dni Skoczowa. Podobnie jak w ciągu ostatnich kilku lat, pojawi się na nich stoisko ChSCh oferujące darmowe specjalistyczne porady, badania i degustacje. 18 czerwca natomiast zapraszamy na atrakcyjną wystawę zdrowotną EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(Iwo)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij