Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Skoczów: o profilaktyce chorób układu krążenia

12.11.2014, Kluby zdrowia

Już niebawem kolejne spotkanie w skoczowskim klubie zdrowia. Tym razem wolontariusze zapraszają na spotkanie z lekarzem kardiologiem.

Tematem przewodnim spotkania będą choroby układu krążenia, które są wiodącą przyczyną zgonów w Polsce i odpowiadają za 50% przypadków. Najczęstszą przyczyną jest zawał serca bądź udar mózgu. Choroby układu sercowo-naczyniowego należą one do tzw. chorób cywilizacyjnych. O ich profilaktyce opowie w ramach spotkania klubu zdrowia kardiolog Leszek Tesarczyk.

Jak zawsze nieodłącznym elementem zajęć będą porady żywieniowe, degustacja zdrowej żywności oraz bezpłatne badania profilaktyczne, m.in. badanie ciśnienia krwi. (Odstępstwa od normy w ciśnieniu są pierwszym symptomem problemów z układem krążenia).

Spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie odbędzie się w poniedziałek, 17 listopada w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20. Start o godzinie 18.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij