Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Ruda Śląska: tradycyjnie wsparli najuboższych

14.04.2011, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Rudy Śląskiej systematycznie uczestniczą w zbiórkach żywności. Robią to po to, by wesprzeć najbardziej potrzebujących.      

Podczas ostatniej, wielkanocnej zbiórki 17 ochotników ChSCh stało w dwóch sklepach. Zebrali 476 kg artykułów spożywczych. Mimo że poprzednio bywało lepiej, to i tak uzyskana żywność pomoże wielu osobom. Filia ChSCh już przygotowuje się do jej rozdysponowania.
 
– Co ciekawe, to najubożsi najczęściej dzielili się z innymi – relacjonuje Katarzyna Pazur, jedna z wolontariuszek. – „Nie ma co dziękować. Ja wiem, co to bieda” – odpowiedział jeden z klientów sklepu, kiedy wyrażaliśmy wdzięczność za przekazane przez niego jedzenie.

Lokalna filia ChSCh obok pomocy żywnościowej prowadzi także wydawanie odzieży i projekty dla dzieci. Współpracuje m.in. z ośrodkami interwencji kryzysowej. Choć Wielkanocna Zbiórka Żywności to ważne wydarzenie, praca na rzecz potrzebujących trwa cały rok.

Zobacz, jak ChSCh pomaga innym i złóż dar na działalność dobroczynną.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Pamiętaj, że możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij