Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Ruda Śląska: śląska biesiada ze zdrową żywnością

3.12.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej odbyła się Biesiada Śląska. Celem imprezy było przybliżenie tradycji śląskich młodemu pokoleniu. W zabawie wzięły udział dzieci z klas 1-6 wraz z rodzicami. Swój wkład w wydarzenie miała też lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), która zaprezentowała stoisko ze zdrową żywnością.

W ofercie były m.in. smalec wegetariański, swojski chleb, bułeczki, cieciorka, pasta ze słonecznika, klopsy z płatków owsianych i brokuła, klopsy z kaszy jaglanej, a także – uwaga – bigos wegetariański. A dla dzieci, coś słodkiego i zdrowego – kuleczki bakaliowe. Degustacja zdrowej żywności cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Do każdej potrawy był przygotowany przepis, w który można się było bezpłatnie się zaopatrzyć.

- Przeprowadziliśmy z ludźmi wiele ciekawych rozmów o zdrowym żywieniu – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej. – Na naszym stoisku dostępne były również książki prozdrowotne. Spotkanie uważam za bardzo udane – dodaje.

Oprócz promocji zdrowej żywności przygotowanej przez wolontariuszy ChSCh na imprezie było wiele innych, różnych atrakcji. Były konkursy z nagrodami, występy przygotowane przez dzieci. Rodzice również przygotowali poczęstunek, na który składały się tradycyjne śląskie potrawy, m.in. kołacze. Prowadzono także badania tkanki tłuszczowej, ciśnienia oraz obliczanie BMI (Body Mass Index – wskaźnik masy ciała.).

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij