Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Ruda Śląska: nieść kaganek oświaty, poprawić jakość życia

18.09.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

13 września w Świetlicy Aktywności Lokalnej przy Parafii Rzymskokatolickiej Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej Orzegowie odbyło się spotkanie z zakresu profilaktyki antynowotworowej. W jego ramach miało miejsce spotkanie z lekarzem, przedstawicielkami amazonek oraz degustacja zdrowych potraw.

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – pisał Jan Kochanowski. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej starają się, by nikt nie musiał przedwcześnie przekonywać się o prawdziwości tych słów. Dlatego biorą udział w spotkaniach takich, jak to ostatnie w Orzegowie.

– Prowadziliśmy degustację potraw wegetariańskich – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii w Rudzie Śląskiej. – Była m.in. pasta ze słonecznika i bezmięsny gulasz. Wszystko tanie i smaczne. Staraliśmy się pokazać, że zdrowe odżywianie naprawdę może być proste.

Ważnym elementem spotkania była prelekcja zaproszonej lekarz ginekolog z Fundacji Godula Hope, która mówiła o tym, jak powstaje rak. Wyjaśniła też, jakie czynniki wpływają na jego rozwój (są to m.in. palenie papierosów i odżywianie) oraz przedstawiła dostępne dziś możliwości profilaktyki. W świetlicy gościły także przedstawicielki amazonek ze Stowarzyszenia Rudzkich Amazonek „Relaks”.

Czytaj więcej o profilaktyce zdrowotnej.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij