Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Ruda Śląska: biegi przełajowe i dmuchanie w spirometr

9.06.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Przyjemne z pożytecznym – tak najkrócej można opisać imprezę, która 1 czerwca odbyła się na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu. Obok gier i zabaw zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka można było spotkać na niej wolontariuszy, którzy zachęcali do badań i dbania o zdrowie.

Biegi przełajowe, karaoke i wiele innych atrakcji czekało na dzieci i młodzież licznie zgromadzoną w środę na basenie. Ponadto można było zmierzyć wydolność płuc i poziom tkanki tłuszczowej. Zapewnił to rudzki sanepid, który przy współpracy z lokalną filią Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował w tym celu specjalne stoisko.

– Wszystkich, dorosłych i młodzież, zachęcaliśmy do dbania o siebie i prostych badań. To był nasz główny cel – podkreśla Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej. – Jeden z uczestników, gdy dowiedział się, że jego BMI jest za wysokie, stwierdził, że musi coś z tym zrobić. Ktoś inny po badaniu spirometrem przyznał, że wydolność jego płuc się poprawiła, odkąd rzucił palenie.

Wolontariusze rozpowszechniali też m.in. darmowe poradniki Dziękuję, nie palę – o tym, jak skutecznie zerwać z uzależnieniem od nikotyny – i kursy Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia (np. Sięgnij po zdrowie i Witaj maleństwo!).

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij