Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Kuchenne rewolucje w Wiśle

12.04.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Bynajmniej nie chodzi o popularny program ze znaną restauratorką. Szkoła Zdrowego Gotowania, ciekawa prelekcja, darmowe przepisy oraz degustacja smacznych potraw – taki pomysł na dwie kolejne niedziele ma filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle.

Z roku na rok rośnie liczba osób mających długotrwałe problemy zdrowotne. W Polsce ponad 60% mężczyzn i ponad 50% kobiet powyżej 20. roku życia cierpi na nadwagę bądź otyłość , zwiększa się liczba zachorowań na nowotwory złośliwe. Tempo, jakie narzuca nam życie, niekorzystne nawyki żywieniowe jak i niewłaściwy styl życia nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Jeżeli nie będziemy temu przeciwdziałać, liczba chorych będzie rosnąć.

Powszechnie wiadomo, że taniej i lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle organizuje działania uświadamiające, że zdrowie w dużym stopniu zależy od nas samych. Już kolejny raz – 14 i 21 kwietnia wolontariusze zorganizują warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania. Ponadto promotor zdrowia Iwona Deperas wygłosi wykład na temat odżywiania. Po wykładzie zaś nastąpi część praktyczna – warsztaty zdrowej kuchni, którą zakończy degustacja przygotowanych potraw.

– W zeszłym roku pokazy zdrowego gotowania, które odbyły się w ramach współrealizowanego przez nas projektu „Szlachetne Zdrowie” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na tego typu akcje. Stąd nasz pomysł na te kwietniowe warsztaty – mówi Julia Troszok, kierownik filii ChSCh w Wiśle.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma bezpłatnie zestaw przepisów i foldery promujące zdrowy tryb życia. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Przypomnijmy, zajęcia odbędą się 14 i 21 kwietnia w pracowni technologicznej w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Wiśle, przy ul. Reymonta 2. Początek o godzinie 15.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij